Firma CBRE wspiera inwestorów, najemców i deweloperów jako czołowy doradca w dziedzinie energii i zrównoważonego rozwoju (Energy & Sustainability, E&S) w regionie EMEA. Pomagamy naszym klientom w sprawach prawnych dotyczących nieruchomości, redukowaniu kosztów operacyjnych, poprawianiu niezawodności i wydajności energetycznej, zarządzaniu marką i reputacją, ograniczaniu ryzyka, wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań energetycznych oraz tworzeniu bardziej produktywnych i zdrowych środowisk pracy.

 Mając na uwadze holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju w biznesie, nasz zespół opracowuje strategie, które nie tylko znacznie redukują emisję dwutlenku węgla, lecz także przynoszą długoterminowe korzyści i generują realną wartość dla Twojej firmy.

Jako światowy lider na rynku nieruchomości komercyjnych wyróżniamy się na tle innych firm doradczych .w kwestii energii i zrównoważonego rozwoju. Nasza rozległa wiedza i bogate doświadczenie pozwala nam szybko rozpoznać Twoje dokładne wymagania i zaproponować kreatywne a zarazem praktyczne rozwiązania w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Globalnie dysponujemy ponad 250 ekspertami ds. energii i zrównoważonego rozwoju, z których ponad 120 pracuje w regionie EMEA. Nasz zespół składa się ze specjalistów z różnych dziedzin – od dyplomowanych inżynierów energetyki i managerów, akredytowanych fachowców ds. zrównoważonego rozwoju i kwestii wellness z certyfikatami LEED i BREEAM i ISO, przez wykwalifikowanych specjalistów ds. pomiaru i weryfikacji, a kończąc na specjalistach w zakresie zamówień publicznych dotyczących energii/wody. 

Usługi dla najemców

Stworzyliśmy specjalny autorski program dla najemców, który  optymalizuje podaż, popyt i zużycie mediów oraz zasobów o nazwie:: „Kupuj mądrze, korzystaj mądrze, bądź odpowiedzialny” (Buy Smart, Use Smart and Be Responsible).

Oznacza to, że wspieramy przedsiębiorstwa na różne sposoby: od tworzenia strategii zaopatrywania firmy w media przez redukcję kosztów i emisji w poszczególnych budynkach i portfelach aż po zapewnianie zgodności z przepisami o ochronie środowiska i poprawę wartości Twoich aktywów.

Dzięki temu trzytorowemu podejściu do energii i zrównoważonego rozwoju jesteśmy w stanie zapewnić wsparcie ponad 100 klientom w regionie EMEA, nadzorować wydatki na media w wysokości 1 mld EUR, oszczędzać 23 mln EUR i zredukować 70 mln kg równoważnika dwutlenku węgla (odpowiednik 1,8 mln posadzonych drzew).  

Usługi dla inwestorów

Nasz zespół korzysta z globalnej fachowej wiedzy firmy CBRE na temat nieruchomości, aby oferować inwestorom kompleksowe usługi: od tworzenia strategii zrównoważonego rozwoju w biznesie po poprawę wydajności budynku, polepszenie reputacji poprzez sprawozdania i certyfikaty oraz redukcję ryzyka związanego z ustawodawstwem i przestarzałością.

Ponieważ podstawowym obszarem naszej działalności są nieruchomości, eksperci firmy CBRE w kwestii energii i zrównoważonego rozwoju są w stanie dostarczać unikalne i długoterminowe rozwiązania branżowe. Za sprawą dostępu do najnowszych badań i analiz nasze zespoły pomagają inwestorom nie tylko przyciągnąć i zatrzymać najemców, lecz także zadbać o zgodność z przepisami, ograniczyć ryzyko i zmniejszyć zużycie mediów.

Usługi firmy CBRE w zakresie energii i zrównoważonego rozwoju obejmują:

 1. Strategię zrównoważonego rozwoju i doradztwo
 2. Usprawnienie wydajności energetycznej
 3. Zarządzanie zasobami
 4. Zaopatrzenie w media
 5. Certyfikaty zielonych budynków
 6. Strategie i certyfikacje obiektów wellness
 7. Zapewnienie zgodności i zarządzanie ryzykiem
 8. Sprawozdawczość dotycząca emisji dwutlenku węgla i wskaźników ESG
 9. Zaangażowanie interesariuszy
 10. Specjalistyczne doradztwo w zakresie przemysłu wytwórczego
 11. Fachowa wiedza dotycząca centrów danych i środowisk o znaczeniu krytycznym