Zespół CBRE ds. branży naftowej i samochodowej (Petroleum & Automotive) świadczy kompleksowe usługi właścicielom i dzierżawcom stacji benzynowych, salonów samochodowych, parkingów i innych obiektów przydrożnych.

Dzięki ponad 150 wykwalifikowanym specjalistom w dziedzinie branży naftowej i samochodowej w regionie EMEA dysponujemy niezrównaną wiedzą rynkową obejmującą całą branżę – od międzynarodowych producentów samochodów i firm naftowych po niezależne firmy rodzinne. Nasze podstawowe usługi obejmują działalność brokerską, wycenę, przedłużanie najmu, analizę czynszu oraz optymalizację portfela.

Jako jedyna firma doradcza w sektorze nieruchomości z doświadczeniem w zakresie zarządzania globalnym portfelem stacji paliwowych oraz jego optymalizacji lepiej rozumiemy specyficzne potrzeby klientów niż nasi konkurenci.

Nasz zespół lokalnych ekspertów na wszystkich najważniejszych rynkach w regionie EMEA pozwala nam również na przeprowadzanie wycen portfeli na skalę międzynarodową przy jednoczesnym wykorzystaniu lokalnej wiedzy i bez ograniczania szybkości dostaw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wyceniliśmy:

  1. ponad 100 salonów samochodowych,
  2. prawie 1500 stacji benzynowych,
  3. około 750 parkingów.

Świadczymy następujące usługi

Wycena. Nasi eksperci wspierają firmy z sektora naftowego i samochodowego poprzez przygotowywanie wycen dla celów księgowych oraz przejęć i sprzedaży nieruchomości. Przeprowadzając wyceny w oparciu o Zawodowe standardy wyceny RICS (Red Book), realizujemy procedury due diligence zgodnie z ramami czasowymi i skomplikowanymi wymogami najważniejszych instytucji bankowych.

Profesjonalizm. Świadczymy szeroki wachlarz usług doradczych skierowanych do właścicieli i najemców w branży naftowej i samochodowej, począwszy od negocjacji czynszu, a skończywszy na renegocjacji i przedłużaniu umów najmu oraz zmianie warunków umowy.

Działalność brokerska. Zespół specjalistów w dziedzinie pośrednictwa dla branży naftowej i samochodowej ma bogate doświadczenie w zakresie przejęć na zasadzie prawa własności i najmu, w tym istniejących stacji benzynowych lub miejsc, których lokalizacja sprzyjałaby rozwojowi. Dokonujemy zbycia prawa własności i dzierżawy w optymalnym momencie cyklu eksploatacji nieruchomości w oparciu o ciągłą analizę rynku.

Konsulting strategiczny. Przeprowadzamy planowanie sieci, analizę lokalizacji oraz badania reprezentacyjne, aby umożliwić Ci podejmowanie przemyślanych, strategicznych decyzji. Poprzez monitorowanie konkurencji oraz zmian infrastrukturalnych, takich jak wyrównanie dróg, wskazujemy czynniki, które mogłyby mieć wpływ na wyniki inwestycyjne, i odkrywamy nowe możliwości.

Usługi związane z portfelem. Nasi doradcy dokonają analizy danych Twojego portfela w celu opracowania strategicznych rozwiązań. Łącząc zarządzanie danymi, księgowość, administrowanie umowami najmu i zarządzanie nieruchomościami, gwarantujemy, że Twoje nieruchomości umożliwią realizację głównych celów biznesowych firmy.